Další závod Orelské běžecké ligy je za námi a naši atleti opět ukázali, že Orel jednota Brno–Obřany patří mezi nejsilnější jednoty široko daleko. Tentokrát jsme se se svými svěřenci vydali do malebného městyse Olešnice, kde na závodníky čekalo nejen skvěle připravené zázemí, ale také krásné počasí, které přímo vybízelo k výborným sportovním výkonům.
A naši závodníci rozhodně nezklamali. Děti bojovaly s obrovským nasazením, radostí i týmovým duchem a bylo vidět, že atletika v Obřanech stojí na poctivé práci, vzájemné podpoře a skvělé partě lidí.
Velké poděkování patří všem závodníkům za jejich výkony, bojovnost a reprezentaci naší jednoty. Stejně tak si ale nesmírně vážíme i rodičů – ať už těch, kteří sami běželi a pomohli nám svými výsledky k celkovému úspěchu, nebo těch, kteří neváhali obětovat svůj čas, pomohli s dopravou dětí na závody a postarali se o dohled a podporu během celého dne. Bez této společné spolupráce by podobné úspěchy nebyly možné.
A jak to tedy letos dopadlo?
Po loňském triumfu, kdy jsme si z Olešnice odvezli pohár pro nejlepší jednotu, jsme měli velkou motivaci svůj úspěch obhájit. A povedlo se něco úžasného — Orel jednota Brno–Obřany dokázala vítězství obhájit a podruhé za sebou jsme v Olešnici vybojovali zlato!
O to cennější je tento úspěch i v tom, že navazujeme na loňský historický výsledek, kdy se nám podařilo vrátit prvenství do Obřan po dlouhých jedenácti letech. Letos jsme navíc potvrdili, že to nebyla náhoda, ale výsledek dlouhodobé práce našich trenérů, dětí i rodičů.
Máme obrovskou radost, jak skvěle naši mladí sportovci reprezentují Obřany, a věříme, že podobných krásných sportovních zážitků nás letos ještě čeká mnoho.
Děkujeme všem za fantastickou atmosféru a reprezentaci Orel jednoty Brno–Obřany!
