Stolní tenis, který je mimochodem jedním z nejrozšířenějších amatérsky provozovaných sportů v České republice, má již řadu let své tradiční místo i v naší městské čtvrti, a to jak v oblasti soutěžní, tak v kategorii, kterou bychom mohli nazvat „pro radost“.

Pod křídly Orla Obřany postupně vyrostly již čtyři týmy, které se pravidelně zúčastňují soutěže BREST (Brněnský rekreační stolní tenis), ve které hraje přes 300 hráčů. V současné době (sezóna 2022/23) je náš A tým v druhé lize, B tým ve třetí lize, C tým v 5. lize a M tým zastává 5. místo v kateorii mix – blíže viz oficiální stránky ligy. Početných úspěchů dosahují naše týmy i jednotlivci i v mnoha dalších turnajích.

Velmi dobrou úroveň, a to jak sportovní, tak i organizační, má i memoriál br. Antonína Ingerleho, konající se každoročně (většinou koncem podzimu) v naší orlovně. Pravidelně se v něm utkává přes 100 účastníků z různých jednot.

V našem oddíle se však neženeme pouze za sportovními vavříny, ale snažíme pěstovat sport s lidskou tváří. Cílem Orla totiž není vychovávat mistry světa, ale věnovat se sportu, který podporuje kladné vlastnosti člověka – sportu, který je fair, ohlíží se na soupeře i spoluhráče. Sportu, který obohatí každodenní život obyčejného člověka.

V případě, že byste měli chuť se k nám připojit, je možno přijít se podívat a domluvit na náš trénink, který probíhá každé úterý od 16:00 pro žáky a od 18:00 pro dospělé, a to přímo v orlovně na Hlaváčově ulici č. 20. Během tréninku hrají hráči proti sobě i s trenérem, nově je také k dispozici tréninkový robot Robopong 2050 (video – Robopong v akci). Úterní stolní tenis organizuje Ing. Petr Till.